Europees zomer-werkkamp

Emmaus Zomer werkkamp
 
Tijdens  een bezoek van Françoise en Gabriela (Emmaus Europa) aan Emmaus Feniks afgelopen winter, ontstond spontaan het idee om in Tegelen een Europees zomer werkkamp te organiseren, in het kader ‘vele handen maken licht werk’.. van 27 juni tot 11 juli.

Na het nodige telefoon- en email verkeer tussen Emmaus Feniks en mensen van Emmaus Europa kregen de plannen vorm en werd de uitnodiging naar alle Emmaus Europa groepen verzonden.

Zomerkamp verslag met 1e dag onder en laatste dag boven:
 

Zondag 11 juli 

Er heerst vreugde en verdriet. Het was een heerlijk kamp, vele vriendschappen zijn ontstaan.. er vloeien afscheidstranen en beloften om 'het volgend jaar nog eens te doen' of om op een ander moment naar Emmaus Feniks terug te komen..
De Feniks bus rijdt heen en weer naar het treinstation Venlo van 6 uur 's ochtens, tot in het begin van de middag.
Het was veel.. we zijn moe.. het huis lijkt leeg.. maar het waren 2 bijzondere weken!!!!! Daar kunnen we allen nog lang aan terug denken. Een aantal van deze mensen gaan we zeker terug zien.
Een dergelijk samenzijn is zeker voor herhaling vatbaar!!

Zaterdag 10 juli
 

Dit zomerkamp heeft als eerste onze ‘gastenvleugel’ in gebruik kunnen nemen. Daarbij hoort natuurlijk een brandalarmsysteem. Vanochtend om 8 uur ging deze voor de 2e keer af deze week. We raken wel goed getraind op deze manier.

De winkel is open vandaag.. we werken aan alle kanten.. en vanavond nemen we op gepaste wijze afscheid van elkaar.
Partytent staat klaar, BBQ voorbereid en Anya Straatman komt met haar Vocalshop de avond opluisteren.

We zijn gegroeid van compagnon tot één grote Emmaus familie.. en dat is een feestje waard!!!
De kloostertuin loopt vol ... Emmausmensen, ouders van de Vocalshop jeugd die hen niet brengen en halen, maar ook gezellig blijven plakken... tot laat in de avond draait de BBQ overuren, wordt er gezongen, muziek gemaakt en flink gedanst!
Frazer (Emmaus Cambridge) en Amar (Emmaus Feniks) moeten deze week samen hebben geoefend, want als slotact treden zij samen op als 'rap duo'.
Dank aan Anya en haar Vocalshop om van deze avond een waar feest te maken!


Vrijdag 9 juli
 

Gisteravond een Emmaus Feniks compagnon met problemen naar het ziekenhuis.. vanochtend een compagnon met problemen zelf vertrokken terug naar..?
Ook al waren beiden amper 4 weken hier, het is een emotioneel begin van de dag.  We praten er met de hele groep over, het moet toch een plekje krijgen.

Deze ochtend ruimen we buiten losse eindjes op en vanmiddag een evaluatie van afgelopen 2 weken.


Donderdag 8 juli
 

Er speelt zich van alles af in ‘huize Feniks’..

Vandaag staat er al vroeg een bus voor de deur die ons met 41 mensen een ‘dagje weg’ brengt, terwijl enkelen thuis blijven om te zorgen dat daar ook alles door kan gaan.

De ochtend brengen we door bij 'De Kleine Aarde' in Boxtel. Hier valt veel te leren en te zien op 'eco'gebied.

Lunch wordt verzorgd door Emmaus Haren, waar Harry ooit met zijn ‘eigen Emmaus’ plannen is begonnen. Ze hebben niet zomaar boterhammen klaar staan, het wordt uitgebreide verwennerij!!!!! Dank jullie wel Emmaus Haren!!!


's Middags een historische rondvaart op de Dieze, Den Bosch


'Avonds eten we in het  zorgrestaurant  ‘Het Warm Onthaal’’, waar het bijzonder goed en lekker toeven is!!


Woensdag 7 juli
 
Het is warm.. en iedereen gaat stug door met de werkzaamheden die er liggen of die men zelf heeft gevonden.
Het oude klooster leeft en bruist! We vormen samen een 'familie van zo'n 50 personen!'
Werken, eten, veel babbelen, fietsen, volleyball, voetbal, watergevechten..

Dinsdag 6 juli
 

Zo.. het begint al direct weer goed als onze vrienden Jean Pierre en Marcel uit Cherwiller ons als oranje clowns in de ontbijtzaal verwelkomen.

Alweer een prachtige dag.  In de ochtend werken we, en in de middag een workshop door Françoise, Gabriela en Willi over Emmaus International en solidariteit.

Met vereende krachten wordt, in voorbereiding op het afscheidsfeest van zaterdagavond, een partytent opgezet. Iedereen is weer ‘aan de slag’.

Er ontstaan spontaan nieuwe talen deze dagen.. Wij begrijpen elkaar vaak in een zelf verzonnen mix van Nederlands, Spaans, Pools, Engels en Frans. Heerlijk om te horen en zien hoe iedereen zijn best doet om de ander te begrijpen!!


Maandag 5 juli
 


Zondag 4 juli


Zaterdag 3 juli
 


Vrijdag 2 juli
 

Zomer.. zomer.. het is echt zomer.. 30 tot 25 graden!!

Gezien de temperaturen, werken we alleen vanochtend.

Vanmiddag vertellen Harry & Marja waarom en hoe Emmaus Feniks tot stand is gekomen.

De voetbal wedstrijd Nederland-Brazilië wordt daarna op groot scherm bekeken.


Vandaag vertrekt Philip. Philip heeft een aantal maanden bij Emmaus Feniks gewoond als sociaal vrijwilliger, tussen zijn studies door.  Wij nemen afscheid en hopen dat hij nog vaak een paar dagen bij ons zal komen.

Voor de dag begint wil David uit Murcia graag het volgende kwijt terwijl Miguel vertaalt..

Ik heb deze week als erg positief ervaren. Ik zag er best tegenop om 2 weken bij een Emmaus te zijn waar ik de taal niet versta, want dat maakt het ook lastig om contacten te maken.
Hier heb ik dingen gezien..teams, mensen uit verschillende landen die samen werken en plezier hebben,en  mensen die grote interesse hebben in ons en ons welzijn.
Dankzij Miguel (vertaler) begin ik beetje bij beetje wat woorden te leren om met jullie te kunnen praten. We mogen verschillende talen spreken, maar we begrijpen elkaar goed!
Mijn extra dank aan Arthur, met wie ik veel samenwerk, voor het geduld dat hij met mij heeft, opdat ik ook mijn bijdrage kan leveren deze 2 weken.
Deze dagen hebben me al genoeg energie gegeven om straks thuis weer verder te gaan


Donderdag 2 juli
 

Birgitta vertrekt met de trein van 6 u al richting Parijs.

Eén van de tolken plakt er nog een paar dagen aan vast nadat haar vertaalklus erop zit.. en helpt een handje mee in de tuin.

De sorteerruimte krijgt vandaag een nieuwe betonvloer gestort.. er staan 5 kruiwagens in de aanslag en een stuk of 10 gespierde mannen. Nog geen 1,5 u later lag er een pracht vloer!!

Vanmiddag wordt er gefietst. Ruim 25 fietsen staan paraat. De trip gaat via Reuver en Baarlo naar Steyl langs de Maas. Terrasjes, pontjes en Maasstrandje zullen  zeker niet worden vergeten.

Terwijl de grote groep op pad is, vindt Dorkas, onze koe het te warm om nog langer drachtig te zijn.. Ze lijkt er klaar voor. De stal wordt voorbereid.

Het wordt zwoegen.. de dierenarts moet eraan te pas komen.

Het mag niet baten.. het had een prachtig stiertje kunnen zijn.

Een aangrijpende gebeurtenis voor allen.
Hier gebeurt spontaan altijd van alles door elkaar. Tegelijkertijd komt er een enorme zwerm bijen te tuin in vliegen. Een volk erbij voor Feniks honing..??


Woensdag 30 juni

De zon schijnt, en iedereen is heerlijk aan het werk.. overal.

Kuilen worden dichtgegooid, bergen zand afgegraven, de moestuin knapt op evenals de voortuin. Ook binnen wordt flink gewerkt. Opvallend zijn de vele vrolijke gezichten, die elkaar soms met handen en voeten dingen duidelijk maken en grappen met elkaar delen/uithalen.

In de middag een interessante, en interactieve workshop over Emmaus International voor alle buitenlandse compagnons, en ’s avonds een met Emmaus Feniks over mogelijkheden en valkuilen (SWOT analyse) door Carina & Birgitta.


Als er dan iets mis dreigt te lopen met de retourtickets van David, wordt er vanuit kantoor flink naar Ryan Air en Murcia en de gebeld.. Het lijkt in orde te komen.


Dinsdag 29 juni
 

Er is werk in overvloed en er gebeurt vandaag  van alles.. Het verdelen van werkzaamheden en het dagprogramma geschiedt 7 talen.
Een sjouwteam.. een tuinteam.. een poetsteam.. een schilderteam.. een keukenteam.. een herstel & reparatieteam..

Terwijl iedereen werkt, klinken er piano pingels vanuit de woonkamer.. een van de aanwezige tolken heeft ook nog andere talenten.. de piano wordt gestemd.


Maandag 28 juni 

Carina opent de 1e dag, en Julio de la Granja doet een woordje als president van Emmaus Europa.

Iedereen (zo’n 40 mensen uit 7 landen) stelt zich voor en laat weten waar hij/zij vandaan komt.

Er wordt geïnventariseerd waar we naar uit kijken en waar we tegen op zien gedurende deze 2 weken met elkaar.

Marja licht de huisregels toe, die door allen in hun eigen taal zijn ontvangen.

’s Middags volgt een uitgebreide rondleiding (in 3 groepen) door het klooster, winkel en bijgebouwen. Natuurlijk hoort daar ook de groente tuin en de beesten bij.

Dorkas, de Feniks koe, kan nog voor spanning zorgen, haar kalf kan elk moment geboren worden.

Het volleybalveld wordt tot ’s avonds laat bespeeld.


Zondag 27 juni
 

Emmaus Feniks is er zo klaar voor als maar mogelijk is.

De gasten gaan gebruik maken van de gastenvleugel, die net een paar weken geleden door de aannemers is opgeleverd.
Intussen is er geschilderd, geruimd, gepoetst, wasbakken en wc’s gemonteerd.. Op dit moment zijn er 24 kamers gereed voor gebruik!

 

Het weer werkt mee, het is 30 graden, en onze huiskamer bevindt zich deze dagen onder een grote boom. Na het avondeten wordt er in 7 verschillende talen flink gebabbeld.. er hoeft geen ‘ijs gebroken’ te worden..  de stemming zit er gelijk goed in. 

Zaterdag 26 juni 

Vervoer vanuit Polen verloopt anders dan gepland.. Er staan ’s ochtends om 6 uur al 2 mannen voor de poort uit Lublin, Polen.
Terwijl zij na een 24 u busrit graag hun bed in rollen begint Emmaus Feniks aan de dag.

Emmaus Feniks
   samen wonen, samen werken, samen delen